Trpaslíci

Trpaslíci jsou prastará rasa kovářů a válečníků, jejich řemeslnému umění se nikdo nedokáže rovnat. Jsou od přírody malého vzrůstu ale to jim neubírá na výdrží a tvrdohlavostí. Sídlí hluboko v horách ve svých městech pod horami, odkud se vydávají na výpravy po celém světě. Milují pivo a zlato, jejich úhlavním nepřítelem jsou skřeti na které útočí z nenávisti a krevní msty a za tučný obnos se mnozí z nich nechají uplatit a najmout do služeb hráče, aby mohli sekeru do krků skřetů jenž se roztahují široko daleko. Nenechte se ošálit trpaslice jsou, akorát je těžké to poznat, pod těmi vstvami brnění a s těmí nádhernými plnovousy jsou k nerozeznání od mužů.

Kde mohu trpaslíky nalézt?

Do vašeho království je často přiláká nadvláda skřetů. Dají se ale nalézt i jinde:

  • Jednou za čas sami přijdou k vám do hradu
  • Na speciální mapě s velkým zlatým drakem mají dům (Trpasluj)
Trpaslík stavitel
Je to zručný kovář a horník, na svých bederech unese hodně nákladu. Pokud ho hráč uplatí, může s ním stavět stejně jako se lidským stavitelem. Tento trpaslík je značně výhodný k uplacení, jelikož nepotřebuje dílnu ve které by musel bydlet.
  
Trpasličí střelec
Nejslabší trpasličí jednotka. Vybaven balistou, dokáže střílet na větší vzdálenost než lidský střelec a jeho střely také více zraňují. Pokud se ti podaří ho uplatit, je nejvhodnější ho umístit do obrany za zeď nebo za záda nějakého spolehlivého bojovníka, odkud může na velkou vzdálenost odstřelovat skřety.
  
Trpaslík obránce
Trpaslík s velikým štítem a obrovskou obranu. Dokáže na sebe nalákat soupeře a vydrží mnoho jejich ran i střel po dlouhou dobu. Jeho místo je v první linii. Za něj je vhodné umístit střelce nebo pomocné jednotky pro napadání soupeře z boků.
  
Trpaslík válečník
Tento statný bojovník je trénovaný na boj se skřety a draky. Velice silná jednotka se silným útokem a kvalitní obranou. Dokáže se postavit skřetímu veliteli a to z něj činní hodnotného spolubojovníka.
  
Trpasličí stařešina
Nejsilnější trpasličí jednotka. Máte tu čest se stařešinou svého rodu. Je nesmírně bohatý, pyšný a silný. Díky brnění a jeho legendárnímu kladivu očaroveném runovou magií není skřetí velitel pro něj velkou překážkou. Je velice těžké ho získat na svou stranu. Komu se to povede, může říct že mu nezafungovali Murphyho zákony ;-).