Skřeti

Skřeti jsou už svojí povahou, způsobem myšlení a chování zvrácená stvoření. Mají tmavě zelenou až načernalou vrásčitou kůži, chodí mírně předklonění dopředu. Jsou to zvrácená stvoření, o něco větší než trpaslíci, většinou jsou vychrtlí, málokdy potkáte silného skřeta. Mají sklony ke kanibalismu, pokud je nedostatek potravy, jednoduše se porubou mezi sebou a padlé druhy snědí.

Ve válce a boji spoléhají na pasti, úskoky, a na svůj počet. Skřeti se velmi rychle reprodukují (neptejte se mě jak, nevím a ani vědět nechci :-)), takže o nedostatek vojáků rozhodně nouze není. Jako zbraně používají cokoliv, co zbraň alespoň vzdáleně připomíná. Nejsou příliš zruční kováři, zbroje, které vykovají, jsou sice pevné a jakžtakž spolehlivě chrání.

Stejně jako trpaslíci jsou zruční v kopání a ražení podzemních tunelů, jejich „města“ nejsou vlastně ničím jiným, než hustou spletí chodeb a malých místnůstek proražených v hoře nebo vykopaných pod zemí.

Skřetí velitel
Tato skřetí jednotka tvoří jádro skřetích hord ohrožujících vaše království. Je velice silný, pozor na něj! Je schopen sám zabít hrdinu a proto je dobré ho napadnou více vojáky naráz. Skolení této hrozby vás může odměnit v podobě artefaktů nebo léčivých lektvarů.
  
Skřetí šaman
Speciální skřetí jednotka, kromě boje zblízka umí i zaútočit pomocí blesků vyvolaných černou magií! Nepodceňujte ho, je mnohem nebezpečnější a zákeřnější než obyčejní skřeti. Mnoho skřetích šamanů nosí u sebe lektvary které tě mohou posilnit po vyčerpávajíci bitvě s tímto protivníkem.
  
Skřet
Obyčejný skřet jenž nevyniká v žádném směru a není sám osobě velkou hrozbou. Vaši zbrojnoši jsou si schopni poradit s těmito potížisty, pokud nebudou v početní převaze.
  
Skřet sekerník
Tento skřet díky lepší výzbroji a vyšší agresivitě představuje ohrožení poněvadž oproti obyčejným skřetům disponuje lepším útokem. Měli byste být obezřetní, pokud necháte zbrojnoše se s ním vypořádat samotného může se stát že o svého svěřence přijdete.
  
Skřet se štítem
Jelikož střelci v řadách skřetů způsobují značné ztráty. Mnoho z nich se začalo vybavovat štíty pro lepší obranu před vašimi útoky, proto útoky střelců s jim mnoho škod nepůsobí. Toto z nich činní větší výzvu než řadové skřety.