Lidé (hráčem ovládané jednotky)

Hrdina
Hrdina představuje ztělesnění hráče na bojišti. Každý hráč má jen jednoho. Zraněnému hrdinovi se pomaličku doplňuje život. Pokud dojde k jeho smrti ho lze zdarma reinkarnovat v hradu, ale ztratí tři hodnosti (pokud je měl), a přijde o jeden náhodný artefakt. Jako jediná jednotka postupuje do dalšího věku a nese si s sebou všechny artefakty.
  
Zbrojnoš - Existuje víc druhů (přehled)
Základní bojová jednotka. Tato slabá a s nepřátelskými silami se musí vypořádat ve větším množství zbrojnošů. Bydlí v kasárnách. Více informací.
  
Stavitel
Drahá jednotka, která se nehodí k boji. Používá se ke stavbě hradeb, cest, vesnic a střeleckých výsp. Bydlí v Dílně
  
Vozík
Pracovní jednotka, stejně jako stavitel se nehodí k boji, ikdyž je pomalá, slouží k přesouvání značného množství surovin, které by voják a ani hrdina neunesl (8000 kusů). K výrobě této jednotky je zapotřebí Dílna(level 2).
  
Beranidlo
Velice drahá, pomalá a slabá jednotka, která která se nehodí k boji s nepřátelskými jednotkami, ale na druhou stanu umí rychle bourat hradby a stavby (rychleji než se opravujou). K výrobě této jednotky je k zapotřebí Dílna(level 3).
  
Střelec
Slabá jednotka, která špatně bojuje tváří v tvář, ale má unikátní vlastnost - střelu z dálky. Čím vyšší hodnost má střelec, tím dostřelí na větší vzdálenost a také více zraňuje. Pozor, střelec nestřílí automaticky sám, každý výstřel určuješ ty! K naverbování střelců budeš potřebovat Střelnici. Když stojí na kopci nebo výspě, má větší dosah.
  
Léčitel
Velice slabá jednotka, ale její výhodou je, že dokáže léčit vojáky na bojišti. Čím vyšší hodnost má léčitel, tím lépe léčí a stejně jako střelec na větší vzdálenost. Pozor, léčitel neléčí automaticky sám, každé léčení určuješ ty! Bydlí v kostele. Používá se na obětování šupinek.
  
Šermíř
Jednotka s velikým útokem, ale malou obranou a životy. Má bonus na všechny lidské jednotky, je postrachem zbrojnošů. V kasárně zabírá dvě místa. Všechny střely a blesky (šaman) ho 2x více zraňují!
Šermíř je bonusová jednotka, verbovat ho mohou v kasárně level 4 (hrad 7) jen hráči, kteří si koupili během posledních 90 dnů alespoň jednou kredity. Kdo si nekoupil kredity a přesto jich má hodně, může si aktivovat verbování šermíře na 90 dnů za 6 kreditů.
  
Bomba
Velice drahá jednotka na jedno použití. Po zapálení se zobrazí žlutý plamínek a bomba může kdykoliv během 30 minut vybuchnout. Výbuch zabije či zraní všechny jednotky v okolí až do vzdálenosti tří polí. Budovy nepoškozuje. V dílně zabírá dvě místa.
  
Jednotky podplacené
Někteří skřeti či trpaslíci mají sklon k chamtivosti a tak je šance, že se nechají uplatit, což má následek, že se takovýto jedinec začlení do hráčovy armády.

Podplacení je velká loterie a šance bývají malé. Nemá význam dávat menší částky než 20 000 zlata.