Artefakty

Artefakty jsou věci které posilují jednotky v určitém směru (meč zvýší útok, brnění obranu apod.) a může je nosit většina jednotek. Každá jednotka má 8 slotů do které pasuje jen artefakt určitého typu (helmu neobujete,...) a artefakty se mohou skládat do setů jenž poskytují nositeli další výhody.

Zbrojnoší set Skřetí set Trpasličí set Legionářský set Rytířský set Set černého rytíře
Set černého mága Ostatní bojové Ostatní magické Lektvary Úkolové Speciální

Kde je sehnat?

Artefakty se nacházejí na zemi v truhlách. Mocnější nepřátele vlastní lepší artefakty a mají je v lepším stavu. Pokud umře, jak váš voják, tak i nepřátelský tak po sobě zanechá vše co měl u sebe v truhle kde si je může vítěz posbírat.

Hrdina a Artefakty

Hrdina má oproti obyčejným vojákům 2 výhody, po smrti přichází jen o jeden náhodně vybraný artefakt a po konci věku si může své artefakty vzít sebou do věku dalšího.

Artekty a jejich záruční doba

Každý den v pravidelných intervalech se artefakt opotřebává o 1% (v 8:00, 16:00 a o půlnoci; celkově tedy o 3% denně). Artefakt tedy vydrží maximálně 34 dní než se rozpadne v prach. Naštěstí artefakty lze opravit a to za kredity. Nejlevnější artefakty stojí opravit jen 1 kredit, naopak pokud se vám podaří posbírat set celý tak vás čeká odměna v podobě poloviční ceny opravy (což je momentálně jedinná výhoda jenž kompletní set poskytuje).

zničený artefakt Zničený artefakt